Zajęcia pozalekcyjne dla dziecka – najlepszy język angielski

Zastanawiasz się, czy zapisać dziecko na lekcje angielskiego? Jakie korzyści przyniesie znajomość tego języka? Przeczytaj nasz artykuł.

W dzisiejszych czasach język angielski jest obecny wszędzie, np. oglądamy filmy i słuchamy piosenek anglojęzycznych. Dzięki znajomości tego języka łatwiej nam również poruszać się w internecie i różnych programach informatycznych. Poza tym znając podstawy angielskiego możemy komunikować się z ludźmi z całego świata. Jest to również przydatna umiejętność, gdy wyjeżdżamy na zagraniczne wakacje, ponieważ poradzimy sobie w każdej codziennej sytuacji, np. w restauracji, w hotelu, czy też zrozumiemy przewodnika wycieczki.

W związku z tym, że angielski jest tak bardzo popularny, to warto, aby poznały go nasze dzieci. Już od najmłodszych lat uczą się w przedszkolach angielskich słówek oraz śpiewają angielskie piosenki. Nauczyciele przyjmują metodę nauczania poprzez grę i zabawę, dzięki temu dzieci łatwo zapamiętują poznane słowa. Gdy pociechy rozpoczną naukę w starszych klasach szkoły podstawowej, należy zastanowić się, czy nie wybrać jako zajęcia pozalekcyjne, dodatkowych godzin języka angielskiego. W każdym mieście znajdują się placówki, które specjalizują w nauczaniu języków obcych, np. język angielski Częstochowa. Wiele szkół językowych ma w swojej ofercie kursy dla najmłodszych – http://tarkowski.edu.pl/. Nauka w takiej szkole ma wiele zalet, ponieważ dzieci spędzają przyjemnie, a także pożytecznie czas. Lektorzy stosują techniki nauczania dostosowane do wieku uczniów. Ponadto na takich zajęciach poznają kulturę krajów anglojęzycznych, a najczęściej na poruszanie takich tematów nie ma czasu w szkołach publicznych. Dodatkowo dzieci nawiązują nowe przyjaźnie, przez co posiadają duże grono kolegów i koleżanek.

Dzieci z takich zajęć wynoszą bardzo dużo korzyści, np. osiągają bardzo dobre wyniki na lekcjach w swojej szkole. Gdy będą sumiennie kontynuować nauką języka angielskiego, w przyszłości wpłynie to korzystnie na wybór studiów oraz kariery zawodowej. Znajomość tego języka otwiera bardzo duże możliwości w wielu dziedzinach, np. w biznesie, nowoczesnych technologiach, mediach, medycynie. Ponadto jest to także dobry wstęp do poznawania kolejnych języków obcych.