Skuteczna nauka języka angielskiego dla dzieci

Już od dawna wiadomo, że to właśnie dzieci najszybciej przyswajają wiedzę. Jednak by tak się stało, trzeba im zapewnić odpowiednie warunki do nauki. Nie jest rzeczą łatwą, ale można sprawić, że będzie ona przyjemnością i zabawą. Jak to zrobić?

Dzieci nie znoszą nudy!

Dzieci, zwłaszcza w wieku od 3 do 6 roku życia, nie potrafią usiedzieć w miejscu. Monotonne wkuwanie słówek czy nauka pisania zdecydowanie nie jest dla nich. Taki tryb nauki może skutecznie znudzić dziecko i zniechęcić je do dalszej nauki. Jeśli każde zajęcia w szkole językowej będą wyglądały tak samo, szansa na powodzenie jest niewielka. Dzieci potrzebują urozmaicenia, zabawy i jakichkolwiek bodźców, które skutecznie zachęcą je do poznawania nowego języka. Wybierając szkołę językową przede wszystkim powinniśmy odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Czy dana szkoła zatrudnia nauczycieli, którzy mają doświadczenie w pracy z dziećmi? Czy szkoła dysponuje dodatkowymi materiałami i pomocami naukowymi, które urozmaicą kurs? Czy zajęcia łączone są z grami aktywizującymi i motywacyjnymi? To bardzo ważne, bo jeśli chcemy, by nasze dziecko szybko i efektywnie się uczyło, musimy zapewnić mu odpowiednie warunki do rozwoju. Czyste wkuwanie słówek nie wchodzi w grę, ale powtarzanie materiału wraz z pomocami wizualnymi czy interaktywnymi grami, dlaczego nie?

I jeszcze jedna kwestia. Zajęcia odbywające się dwie godziny? Zdecydowanie nie dla dzieci. Które dziecko będzie potrafiło się skupić na nauce przez tyle czasu? Optymalny rozwiązaniem jest 2 razy po 25 minut w ciągu jednego dnia. Mamy wówczas pewność, że dziecko nie będzie się nudzić.

Jaką metodę wybrać?

Jeśli chcesz, by Twoje dziecko naprawdę nauczyło się języka na poziomie komunikatywnym, wybierz metody bezpośrednie, np. metodę Callana czy Direct Method for English. Wówczas dzieci uczą się języka dokładnie tak, jak uczyły się polskiego. Zajęcia są dynamiczne, dziecko się nie nudzi, a nauka jest naprawdę efektywna. W ten sposób dzieci stopniowo oswajają się z językiem i nabierają pewności siebie.

Interesuje Cię szkoła angielskiego Częstochowa, sprawdź: http://tarkowski.edu.pl/.