Pokój małego książkoholika – jak urządzić?

Jeśli urządzasz pokój dla małego książkoholika, musisz pomyśleć o jego funkcjonalności. W pokoju oprócz podstawowych mebli jak łóżko czy biurko, powinna znaleźć się również wyodrębniona przestrzeń, w której Twój maluch będzie mógł oddać się lekturze. Jak urządzić pokój miłośnika książek?

Książki, książki i jeszcze więcej książek

Z książkoholikami – niezależnie od wieku – bywa tak, że co rusz kupują nowe egzemplarze. Nieważne, że gdzieś w rogu pokoju leży duży stosik „do przeczytania”. To po prostu obsesja, której nie możemy się oprzeć. W pokoju Twojego dziecka powinien więc znaleźć się duży regał na nowe egzemplarze. Jeśli jednak nie masz aż tak dużo miejsca do zagospodarowania, możesz wybrać wiszące półki. Pamiętaj jednak, że muszą być solidne, by wytrzymały duży ciężar.

Oświetlenie

Jeśli dziecko dużo czyta, przyda mu się dobre oświetlenie, by mogło zadbać o swój wzrok. Prócz standardowego oświetlenia w postaci wiszącej lampy, możesz sprawić mu także lampkę na biurko czy specjalną lampkę z klipsem, którą można przypiąć do książki. Wówczas dziecko będzie mogło oddać się lekturze, nawet będąc w łóżku.

Fotel i stolik – ulubione meble książkoholików

Każdy miłośnik książek potwierdzi, że najlepiej jest oddać się czytaniu, siedząc w wygodnym w fotelu z kubkiem herbaty z miodem albo gorącego kakao.  Fotele dla dzieci znajdziesz na stronie: https://moleo.pl/pol_m_MEBLE_FOTELE-1408.html. W ofercie znajdziesz szeroki wybór przepięknych foteli – w różnych wzorach i kolorach. Nas urzekły urocze fotele z motywem sówek.

Obok fotela możesz ustawić mały stolik oraz lampkę. W przerwie czytania Twoje dziecko będzie mogło tam położyć książkę albo odstawić kubek z herbatą. Nie musi to być duża ława, wystarczy stolik kawowy, który nie zajmuje dużo miejsca, ale spełnia swoją funkcję.

Na koniec możemy sprawić dziecku różne gadżety, które spodobają się każdemu małemu maniakowi książek – jakieś oryginalne zakładki, może zegar w kształcie książek? Jeśli Twój maluch jest fanem Harry’ego Pottera, możesz zakupić tapetę z takim motywem albo zamówić jakieś naklejki na ścianę. Dobrym pomysłem będzie też zamieszczenie na ścianie ulubionego cytatu z książki.