Laktator – niezawodny sprzęt dla każdej mamy

Laktator – niezawodny sprzęt dla każdej mamy

Obecnie laktator jest rekomendowany przyszłym mamom jako podstawowe urządzenie obok wanienki, bujaka oraz wózka. Laktator jest stosowany jeśli mama potrzebuje odciągnąć mleko, którym będzie karmiona jej pociecha, gdy ona nie będzie obecna. Urządzenie to jest również stosowane przez kobiety, które mają zbyt dużo mleka lub te, które chcą pobudzić laktację. Ten artykuł podpowie jaki laktator wybrać, aby maksymalnie wykorzystać jego właściwości.

1. Plusy i minusy laktatorów elektrycznych

2. Plusy i minusy laktatorów ręcznych

3. Gdzie kupić laktator?

Plusy i minusy laktatorów elektrycznych

Jednym z popularnych rodzajów laktatorów jest laktator elektryczny, który posiada szereg zalet. Klientki podkreślają, że produkt działa szybko i jest bezbolesny, więc nie sprawia dyskomfortu kobiecie. Jest też łatwy w obsłudze (wystarczy tylko jedna wolna ręka) oraz łatwo go umyć, co jest niezwykle ważne. Laktor elektryczny działa zarówno na prąd jak i baterie. Nowsze wersje mają wbudowany akumulatorek. Warto również przyjrzeć się wadom takiego urządzenia. Większość klientek nie dostrzega znaczących wad, poza jedną: ceną. Laktator elektryczny jest dużo droższy niż ręczny.

Plusy i minusy laktatorów ręcznych

Laktator ręczny jest polecany kobietom, które potrzebują odciągnąć mleko sporadycznie, np. podczas jednorazowych wyjść. Według przykładowych ofert prezentowanych na https://allegro.pl/kategoria/akcesoria-dla-mamy-i-dziecka-laktatory-i-akcesoria-257796, taki laktator jest oferowany w bardziej przystępnej cenie niż elektryczny. Mimo stosunkowo niskiego kosztu, urządzenie to może być mniej komfortowe w użytkowaniu. Trzeba bowiem użyć siły na odciągnięcie 100ml mleka, które zajmuje ok. pół godziny. Niektóre kobiety uważają to za dość problematyczne.

Gdzie kupić laktator?

Tak naprawdę laktator można nabyć zarówno w sklepie dla dzieci jak i w sklepach dla przyszłych mam. Niewątpliwie największy wybór jest w Internecie, gdzie w profesjonalnych sklepach online tysiące sprzedawców oferuje wiele typów laktatorów różnych firm w zróżnicowanych cenach. Szybko możesz się dowiedzieć, że laktator który był polecany przez sprzedawcę w renomowanym sklepie i kosztował fortunę, w sklepie internetowym może kosztować połowę ceny.

Laktator został stworzony z myślą o kobietach dwudziestego pierwszego wieku, które są samodzielne, a posiadanie dziecka nie powinno ich ograniczać. Dlatego warto korzystać z dobrodziejstw techniki i stosować laktator kiedy istnieje taka potrzeba. Warto rozważyć czy warto wybrać sprzęt droższy (laktator elektryczny), czy tańszy (laktator ręczny).