Kto może dobrać dietę dla dziecka z alergią?

brothers-457234_640Alergia pokarmowa zdiagnozowana u dziecka jest dla rodziców dużym wyzwaniem, zwłaszcza jeśli łączy się z alergią wziewną. Każdy rodzic chce, aby jego dziecko z ochotą i smakiem zajadało wszystkie potrawy. Może to być jednak ciężko osiągalne, w przypadku gdy trzeba wykluczyć z jego diety wiele produktów. Przygotowanie smacznych posiłków, które dostarczą wszystkich niezbędnych składników dla rozwoju dziecka może być wielkim utrapieniem. Dlatego jeśli nasze dziecko ma alergię pokarmową, to oprócz wizyty u specjalisty alergologa warto wybrać się również do profesjonalnego dietetyka.

Dietetyk jest osobą, która pomaga zmienić innym ludziom ich dotychczasowe nawyki żywieniowe. Zajmuje się poradnictwem żywieniowym i leczeniem lub ograniczeniem chorób przez stosowanie odpowiedniej diety. Przy pomocy prawidłowo dobranych posiłków dba o zdrowie i samopoczucie swoich pacjentów.
Dlatego warto skorzystać z jego wiedzy i doświadczenia, aby uprzyjemnić dziecku proces żywienia. W trakcie pierwszej wizyty dietetyk porozmawia o problemie zarówno z rodzicami, jak i z samym dzieckiem. Pozna obecną dietę dziecka i oceni jego ogólny stan zdrowia. Dietetyk przeanalizuje wraz z rodzicami dotychczasowy sposób odżywiania i wysunie sugestię, co można by było zmienić.
Po szczegółowym zapoznaniu się z rodzajem alergii przedstawi swoje propozycje posiłków, które będą odpowiednio zbilansowane, a jednocześnie nie wywołają kolejnych problemów u dziecka. Będą one skomponowane z produktów akceptowanych i dobrze tolerowanych przez organizm dziecka. Dobry dietetyk podsunie rodzicom pomysły na zróżnicowanie i rozszerzenie diety dziecka o nowe produkty.

Dobry dietetyk będzie w stanie doradzić zarówno w przypadku prostej alergii, jak i w przypadku alergii krzyżowej. Będzie on w stanie doradzić jakich produktów można użyć zamiast mleka, glutenu czy jajek. Pomoże także dobrać dietę, która będzie odpowiednio dostosowana do potrzeb dziecka w każdym wieku. Co najważniejsze, dostarczy ona wszystkich niezbędnych składników odżywczych, które są potrzebne do intensywnego, prawidłowego rozwoju dziecka.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Antyspam * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.