Kiedy zacząć uczyć dziecko języka angielskiego?

Wielu rodziców zastanawia się, w którym wieku najlepiej posłać swoje pociechy do szkoły czy prywatne korepetycje nauki języka angielskiego. W niniejszym artykule odpowiemy na to pytanie i zwrócimy uwagę na kluczowe aspekty nauki, które naszym zdaniem dobrze jest mieć na uwadze. Idealne szkolnictwo wymaga planowania zawsze parę kroków do przodu, dlatego zapraszamy do lektury.

Kiedy dziecko najszybciej uczy się języka?

Rozpoczynając artykuł, warto wspomnieć o rozwoju dzieci od najmłodszych lat oraz jak to wszystko wygląda z perspektywy rodziców pochodzących z różnych krajów. Dzieci w wieku najmłodszym posiadają specyficzny talent do bardzo szybkiego zapamiętywania wyrazów bez większego wysiłku. Pamięć ludzka we wczesnym okresie dojrzewania chłonie wiedzę podobnie jak gąbka chłonie wodę, przy czym w późniejszych latach umiejętność tak szybkiego uczenia się zanika. 

To dzięki temu dzieci pochodzące z małżeństw, w których korzysta się z dwóch różnych języków, są w stanie bez problemu nauczyć się biegle obu z nich. Oczywiście zależy to od tego, czy rodzice zdecydują się uczyć dziecko w ten sposób. Istnieją wszak małżeństwa, które ograniczają przyswajanie wiedzy do jednego języka.

Czy nauka języka u dziecka starszego jest trudniejsza?

Proces uczenia się dziecka starszego zdecydowanie jest inny, mniej intuicyjny i bardziej świadomy. Podstawą jest przede wszystkim nauka zasad gramatycznych oraz paru podstawowych słów. Warto zaznaczyć, że dziecko młodsze nie uczy się gramatyki z podręcznika, a przyswaja język w unikalny sposób, który uczy bardzo indywidualnego myślenia.

Wiele osób, które samodzielnie uczyły się języka angielskiego, znając jedynie podstawy, wykazuje ten sam styl uczenia się. To skłania do refleksji na temat tego, czy metody, które wykorzystuje szkoła angielskiego Częstochowahttp://tarkowski.edu.pl/, są adekwatne do zaawansowanej nauki. Stwarza to pewne możliwości, ponieważ nawet jeżeli dziecko jest już starsze, to przy umiejętnym pokierowaniu jego edukacją możliwe jest bardzo szybkie osiągnięcie przez nie biegłości w języku.