Jak wybrać łóżko do pokoju dziecięcego?

Łóżko to chyba podstawowy element pokoju, niezależnie od tego czy mówimy o sypialni, czy pokoju dla dziecka. Jego wybór ma ogromne znaczenie, dlatego łóżko dla dziecka powinno nie tylko ładnie wyglądać, ale przede wszystkim musi być funkcjonalne i bezpieczne. Jak wybrać idealny mebel do pokoju dziecka?

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Kiedy mamy małe dziecko chcemy, by w łóżku było bezpieczne. Dlatego pierwsza rzecz, na którą zwykle zwracamy uwagę, to materiały użyte w produkcji. Jednym z lepszych wyborów jest oczywiście łóżko drewniane – solidne i może posłużyć dziecku nawet kilka lat. Zanim jednak zdecydujemy się na taki zakup, sprawdźmy wykończenie łóżka – czy nie ma żadnych zadziorów lub drzazg, które mogłyby zranić malucha. Najlepiej również będzie, jeśli mebel nie będzie miał ostrych kantów. Bardzo łatwo jest się na nie nadziać, zwłaszcza jeśli dziecko bawi się w pokoju. Dla zapewnienia bezpieczeństwa możemy np. kupić mebel z barierkami. Kolejna rzecz, którą musimy sprawdzić, to farby i lakiery, którymi pokryte jest drewno. W żadnym wypadku nie mogą to być substancje toksyczne, więc szukajmy łóżek z certyfikatem bezpieczeństwa.

Funkcjonalność

Wybierając łóżko, pomyśl o jego funkcjonalności. Jeśli łóżko ma posłużyć kilka lat, kup większe, by dziecko z niego za szybko nie wyrosło. Dobrą opcją jest też zakup łóżka z regulowanym zagłówkiem czy z pojemnikiem lub szufladą, w których można przechowywać pościel lub zabawki. Jeśli masz niewielki pokój, który musi pomieścić dwójkę dzieci, wybierz łóżko piętrowe. Dzieci kochają takie łóżka, choć przyznamy, że możesz spodziewać się kłótni na temat tego, kto będzie spał na górze.

Design

Obecnie łóżka dzieci nie wyglądają już tak, jak kilka lat temu. Oprócz tego, że materac pokryty jest różnymi barwnymi nadrukami, również oparcia łóżka mają na sobie różne rysunki. Warto więc wybrać mebel, który odpowiada zainteresowaniom Twojej pociechy. Jeśli Twoje dziecko interesuje się motoryzacją, możesz np. sprawić mu łóżko w kształcie samochodu. Takie łóżka dla dzieci znajdziesz na stronie: https://moleo.pl/pol_m_MEBLE_LOZKA-1685.html.