Jak skutecznie nauczyć się języka angielskiego?

Niektórzy nie potrafią nauczyć się angielskiego, bo po prostu uważają, że nie mają zdolności językowych. Niekiedy jednak wystarczy znaleźć odpowiedni sposób, by nauka przychodziła z łatwością. Nie musimy być wcale umysłami językowymi. Warto poznać kilka sprawdzonych metod.

Nie musisz uczyć się wszystkich możliwych słówek!

Według badań wystarczy poznać 1000 najczęściej używanych słów w danym języku, by móc swobodnie się porozumiewać. Nie ma tam jakichś skomplikowanych wyrażeń ani słów, których nie używamy na co dzień. W szkołach często uczą nas np. wszystkich słówek dotyczących zwierząt. Ale prawda jest taka, że np. wyraz „słoń” rzadko nam się przydaje. Dlatego skupmy się na tym najczęściej używanym słownictwie.

Angielski, angielski everywhere

Zapewne zauważyliście, że teksty niektórych piosenek po prostu zapadają Wam w pamięć. Czasami naprawdę nie ma znaczenia, czy piosenka jest po angielsku, niemiecku czy hiszpańsku. Dobrym sposobem na zapamiętywanie słówek będzie właśnie otaczanie się językiem angielskim z różnych stron. Oglądajmy anglojęzyczne filmy i seriale, czytajmy blogi i artykuły w języku angielskim, słuchajmy angielskich piosenek. Dzięki temu nauka będzie przychodziła nam z łatwością i będziemy robić to z przyjemnością.

Nie trać czasu!

Długie podróże autobusem i pociągiem, spacer czy wycieczka do biblioteki – to czas, który możemy efektywnie wykorzystać. Dlaczego nie mielibyśmy w tym czasie włączać sobie słuchanek? Nie będziemy w ten sposób tracić czasu i zyskamy dodatkowe minuty na naukę. Pamiętajcie, że czasem nawet nie trzeba się skupiać. Wystarczy, że słuchanki po prostu lecą w tle. Nasz mózg i tak zapamięta jakiś procent słówek.

Bądź systematyczny!

Zaplanuj sobie cały tydzień. Nawet jeśli nie masz zbyt dużo czasu, z pewnością uda Ci się zarezerwować chociaż 20-30 minut w ciągu dnia. Rozpisz sobie plan na cały tydzień i trzymaj się tego. Nie zniechęcaj się zbyt szybko. A jeśli któregoś dnia naprawdę nie będziesz miał czasu, włącz sobie jakąś słuchankę czy angielskie piosenki w czasie wykonywania obowiązków.

A jeśli jednak mimo wszystko nie potrafisz sam zabrać się za naukę, kurs angielskiego Częstochowa znajdziesz tu:  http://tarkowski.edu.pl/.