Jak nauczyć dziecko angielskiego?

board-64269_640

Zajęcia angielskiego w szkole pozwalają dzieciom nabyć potrzebną wiedzę do komunikowania się w obcym języku. Mimo tego wiele maluchów oraz nastolatków ma problemy z używaniem angielskiego w praktyce. Młody człowiek nie potrafi korzystać ze zdobytych na lekcjach informacji samodzielnie – obojętnie, czy chodzi o wakacje za granicą, czy obejrzenie odcinka ulubionego serialu bez lektora lub napisów. Czy dodatkowe lekcje w szkole językowej są jakimkolwiek rozwiązaniem? Oczywiście, o ile metoda nauki zostanie dobrana do indywidualnych potrzeb młodego człowieka.

Zajęcia z języka angielskiego w szkole polegają na nauce teorii oraz wykorzystaniu jej w praktyce. Niestety, na te drugie bardzo często brakuje czasu lub pomysłu. Ostatecznie młody człowiek nawet po kilku latach uczenia się języka nie potrafi nim w pełni operować.
W takiej sytuacji najlepszą opcję stanowi zapisanie dziecka do szkoły językowej. Dzisiaj w niemal każdym większym mieście działa ich co najmniej kilkanaście. W wyborze metody należy kierować się swoimi i pociechy oczekiwaniami. Jeżeli najważniejsze kryterium stanowi przyswojenie wiedzy przy jednoczesnym treningu praktycznym i wypracowaniu umiejętności elastycznego posługiwania się językiem – bez barier i zahamowań – najlepsza będzie metoda bezpośrednia.

Na zajęciach prowadzonych w ramach metody bezpośredniej kursanci uczą się poprzez mówienie w obcym języku już od pierwszej godziny zajęć. Warto przy tym zaznaczyć, że w metodach bezpośrednich dedykowanym maluchom (WOW!Kids), dzieciom (Direct Kids) oraz nastolatkom (Direct Teens), niezmiernie ważne pozostaje utrzymanie uwagi i zainteresowania. Młodzi ludzie to wyjątkowo wymagająca grupa docelowa, dlatego lekcje często przybierają formę kreatywnej zabawy. Zajęcia prowadzone metodami bezpośrednimi wypracowują w uczniach pewność siebie, pozwalają zrozumieć język angielski, a to z kolei umożliwia im elastyczne wykorzystywanie nabytej wiedzy w praktyce. Dzięki częstym powtórkom maluchy i starsze dzieci same mogą się przekonać o poczynionych przez siebie postępach.

Artykuł powstał przy współpracy częstochowskiej szkoły językowej http://tarkowski.edu.pl/