Co może pomóc dziecku w nauce?

the-little-girl-581496_640Wśród niezliczonej ilości pozycji  i podręczników łatwo jest się zgubić. Podstawa programowa zmienia się szybko, a zbiór książek do nauki poszerzany jest o nowe wydania lub tytuły. Zdezorientowany rodzić nie wie, jakie pozycje dodatkowo podsunąć dziecku, które ma już ukierunkowane predyspozycje oraz wykazuje zdolności w konkretnej dziedzinie. Ze względu na fakt, iż każdemu troskliwemu opiekunowi zależy na przyszłości pociechy, chcemy aby wiedza dziecka była kompletna. W celu jej uporządkowania oraz wzbogacenia warto zainwestować w repetytoria oraz kompendia wiedzy już na poziomie szkoły podstawowej. Poniżej prezentujemy klika pozycji, na które warto zwrócić uwagę, mogą bowiem ułatwić ułatwić proces przyswajania wiedzy oraz napełnić umysły głodne dodatkowych informacji.

150 dyktand dla szkoły podstawowej (Greg)

Pozycja przeznaczona dla uczniów klas 4-6, którzy pragną poradzić sobie z trudnościami ortograficznymi. Dyktanda ułożone są tak, aby oswoić ucznia z prawidłową pisownią. Przyjazna dziecku forma – żartobliwe wierszyki, oparte na leksyce współczesnego języka młodzieży, zachęcą do nauki nawet opornego ucznia.

Zestawy zadań z konkursu Alfik Matematyczny (Jersz)

Książki szkolne to także zbiory testów. Przedstawiamy jedną z pozycji, w którą warto zainwestować. Zawiera ona bowiem zestaw zadań matematycznych, pochodzących z konkursu „Alfik Matematyczny” oraz rozwijających zdolność logicznego myślenia, wyobraźni i sprytu, nie bazuje więc jedynie na wiedzy szkolnej.

Powtórka z angielskiego. Repety. na koniec szkoły podstawowej (Aksjomat)

Repetytorium jest wspaniałą pomocą dla ucznia, który samodzielnie przygotowuje się do sprawdzianu szóstoklasisty z języka angielskiego. Uporządkowuje zdobytą już wiedzę, utrwala słownictwo oraz proste konstrukcje gramatyczne na poziomie A1. Każdy dział zawiera również słownictwo i zestaw, dostosowanych do tematyki, ćwiczeń.

Sprawdzian szóstoklasisty. Testy egzaminacyjne. Materiały Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

Kiedy  książki szkolne zostaną przeczytane od deski do deski, przychodzi czas, gdy warto zaznajomić się z arkuszami egzaminacyjnymi. Przedstawiony zbiór zawiera zestawy pytań, wraz z opisem oraz przykładowymi rozwiązaniami. Testy pozwolą upewnić się, czy uczeń jest faktycznie dobrze przygotowany do nadchodzącego egzaminu.