Angielski przydatny w pracy

skyscrapers-1210010_640

Polski rynek pracy coraz bardziej się rozwija. W związku z tym pojawia się coraz więcej zagranicznych inwestorów. Oprócz tego wiele zagranicznych firm otwiera swoje placówki w Polsce, a polskie firmy robią interesy z zagranicą. Z tego powodu język angielski przydaje się coraz bardziej w licznych gałęziach biznesu.

Język biznesu
Nie bez powodu uważa się, że językiem biznesu jest angielski. Posługując się nim, można swobodnie załatwiać sprawy biznesowe w międzynarodowych przedsiębiorstwach. Wszystkie konferencje, w których uczestniczą pracownicy z różnych krajów również prowadzi się po angielsku. Język ten przydaje się praktycznie na wszystkich stanowiskach, od przedstawicieli handlowych, aż po managerów i dyrektorów. W dzisiejszych czasach praktycznie każda osoba pracująca za biurkiem powinna być dwujęzyczna, aby dobrze odnaleźć się w rzeczywistości dużych firm. W końcu nic tak nie komplikuje pracy jak trudności w komunikacji, a coraz częściej trzeba prowadzić rozmowy z pracownikami z innych krajów.

Dobre kwalifikacje
Jeśli chce się znaleźć dobrą pracę, dostać awans lub podwyżkę warto zadbać o swoje kompetencje. Oprócz odpowiedniego wykształcenia i doświadczenia zawodowego często ważna okazuje się znajomość języków obcych, również pod kątem biznesowym. Za szczególnie cenną umiejętność uważa się płynne i swobodne mówienie po angielsku. Niestety, większość osób ma z tym bardzo duży problem. Często wstydzimy się rozmawiać z obcokrajowcami, ponieważ zastanawiamy się nad doborem odpowiedniego słownictwa i gramatyką zdania.

Sposób na naukę języka
Chcąc podszkolić swoje umiejętności językowe można wybrać ofertę szkół językowych. Za szczególnie dobrą metodę, która pozwala szybko nauczyć się płynnie rozmawiać po angielsku, uważa się metodę Callana, określaną też jako bezpośrednia. W ten sposób uczymy się najpierw myśleć po angielsku, nie koncentrując się na gramatyce. Dzięki temu budowanie zdań przychodzi naturalnie, jak w sytuacji, kiedy małe dziecko uczy się mówić. System oparty jest na powtórzeniach i konwersacjach. Szkoły językowe mają też oferty dedykowane pracownikom firm, na przykład zajęcia związane ściśle z językiem biznesowym.