Angielski już od przedszkola – przegląd podręczników dla najmłodszych

books-447466_640Powszechnie wiadomo, że małe dzieci szybko chłoną wiedzę. Ciekawe świata maluchy samego procesu nauki, nie odbierają jako męczący obowiązek, raczej traktują go jak dobrą zabawę. Taki stan rzeczy warto wykorzystać, zapisując dziecko do placówki, mającej w programie język angielski. Inwestycja w rozwój zdolności językowych dziecka z pewnością bowiem zaprocentuje w przyszłości. Poniżej prezentujemy trzy podręczniki do przedszkola, które naszym zdaniem pomogą maluchom odkrywać tajniki języka obcego.

Captain Jack (Macmillan)

Seria składa się z trzech różnych podręczników o różnych poziomach trudności. Maluchy poznają podstawy angielskiego razem z sympatyczną papugą, tytułowym kapitanem Jackiem. Wspólnie z nim przeżywają przygody, towarzyszą bohaterom odkrywającym tajniki otaczającego ich świata. Kurs nie ogranicza się jedynie do poszerzania wiedzy dziecka w zakresie języka angielskiego, zawiera bowiem również elementy informatyki, plastyki czy matematyki.

Seria Pocket (Pearson Longman)

Seria podręczników szkolnych dostosowanych do potrzeb dziecka, w zależności od jego wieku. Pierwsza część jest przeznaczona dla 3 latków. To książka dostosowana zarówno treścią, jak i formatem do potrzeb najmłodszych – rozwija zdolności społeczne i manualne poprzez zabawy ruchowe czy piosenki. Dla 4-5 latków uczęszczających do przedszkoli o zwiększonej liczbie godzin, przygotowano podręcznik Pocket o rozszerzonej treści.

The English Leader (Cambridge)

Kurs dla dzieci od 5 do 10 roku życia, uczęszczających do szkół językowych. Bohaterem, który towarzyszy najmłodszym, jest żaba Freddie oraz rodzina Państwa Fantastic. Poprzez łamańce językowe, ćwiczenia fonetyczne, piosenki nie tylko uczy języka, ale także propaguje przyjaźń i postawy prospołeczne.